Novinky

Fotodokumentace - vrh "T"

05. 09. 2020

Dlouhosrstí psi - fotografie ve stáří 6 týdnů,  všichni tito psi jsou již zarezervovaní k prodeji

Otec:  FARIN Framato Rolau   x   Matka:  CORA Framato Rolau

Štěňata - vrh "T"

09. 08. 2020

Otec:  FARIN Framato Rolau   x   Matka:  CORA Framato Rolau

Datum narození: 24.7.2020

Narozeno: 4 psy a 4 feny

Registruji záznamy na štěňata od výše uvedených rodičů, podle pořadí při výběru. Upřednostňuji zájemce o chovatelskou činnost a zájmovou kynologii. Předpokládaný termín odběrů je přibližně od 18.-20.9.2020

Štěňata - vrh "S"

05. 08. 2020

Otec:  ALEXYS vom Damjan Hof   x   Matka:  ESTER Framato Rolau

Datum narození: 21.7.2020

Narozeno: 4 psy a 3 feny

Registruji záznamy na štěňata od výše uvedených rodičů, podle pořadí při výběru. Upřednostňuji zájemce o chovatelskou činnost a zájmovou kynologii. Předpokládaný termín odběrů je přibližně od 18.-20.9.2020

Štěňata - vrh "R"

09. 06. 2020

Otec:  ALEXYS vom Damjan Hof   x   Matka:  RIWA Framato Rolau

Datum narození: 7.5.2020

Nejsou na prodej již žádná štěňata z tohoto vrhu !

ALINA vom Damjan Hof

22. 04. 2020

ALINA vom Damjan Hof, pro zajímavost a pro ucelenost náhledu představuji i sestru mého nového plemeníka - ALEXYS vom Damjan Hof ...

Fotodokumentace nejstaršího potomstva plemeníka - Alexys vom Damjan Hof

27. 03. 2020

Pro ilustraci a doplnění předchozího představení nového plemeníka - ALEXYS vom Damjan Hof, jsem připravil některé veřejně dostupné fotografie jeho nejstaršího potomstva. Bohužel v současné době ještě nejsou přidány popisky jednotlivých jedinců, které se pokusím doplnit k jednotlivých fotografiím co nejdříve.

ALEXYS vom Damjan Hof

26. 03. 2020

Od poloviny února se zvýšil počet psů v mé chovatelské stanici o jednoho. Zakoupil jsem do chovatelské stanice nového, mladého a veskrze perspektivního plemeníka, který se jmenuje ALEXYS vom Damjan Hof. Narodil se sice v srbské chovatelské stanici, ale jeho chovatel i majitel byl maďarský kynolog, který CHS nevlastní. Podstatné ovšem pro mne, jako chovatele, znamená to, že nejenže pes je exteriérově přepychový, zdravý a absolutně ve všech směrech korektní a správný, ale pochází z matky, která se narodila v CHS - Framato Rolau, sám jsem ji odchoval a vybral pro sebe do dalšího chovu. Nebudu a nechci uvádět, jakým způsobem se fena dostala do Maďarska, ale jsem velice rád, že se mi podařilo tuto hodnotnou krev pro sebe zachránit, těsně před prodejem uvedeného plemeníka na asijském kynologickém trhu.
Tato fena se jmenuje RUNA Framato Rolau a je matkou řady vynikajících potomků. Její přímý bratr je ROBEN Framato Rolau, který chovatelsky působil zejména u nás, kromě Německa a taktéž i Itálie.
Alexys je prošlechtěn příbuzensky na dva vynikající plemeníky FURBO x FLORO degli Achei  4 : 2, jejichž mateřská krev z otcovy strany vede jednu z posledních Wienerau linií, viditelnou v rodokmenu do páté generace.
Za svůj prozatím krátký život (31. ledna mu byly tři roky) se zúčastnil řady výstav s vynikajícími výsledky. Podařilo se mu kromě jiného obdržet 2x titul VA-1 a na zemské výstavě v Německu obsadil druhé místo.
Jeho potomstvo již zaujímá špičková umístění na prestižních a klubových výstavách. Jedna z jeho dcer zvítězila na klubové výstavě v Srbsku a druhá na klubové výstavě v Maďarsku, samozřejmě ve třídě mladých či dorostu. Předvedl v necelých třech letech vynikající a velice vyrovnanou odchovnou skupinu. Pevně doufám, že by mohl něco podobného ukázat i u nás. Jeho dalším obrovským kladem, zejména pro současný chov, je jeho střední výška, která činí 63 cm.

FARIN Framato Rolau

19. 02. 2020

Výše uvedený chovný pes se nyní nachází v Karlových Varech a je možné jej využít pro plemenitbu. Více údajů ohledně zmíněného plemeníka naleznete na jeho kartě na těchto stránkách, v rubrice nabídky psů na krytí.

Štěňata - vrh "Q"

20. 01. 2020

Otec:  NEGUS de Marka   x   Matka:  TRACY Framato Rolau

Více informací včetně fotodokumentace bude uvedeno v rubrice - "Prodej - štěňata"

Datum narození: 16.10.2019

Narozeno: 5 psů a 4 feny,  (3 feny a jeden pes jsou dlouhosrstí)

Registruji záznamy na štěňata od výše uvedených rodičů, podle pořadí při výběru. Upřednostňuji zájemce o chovatelskou činnost a zájmovou kynologii. Předpokládaný termín odběrů je přibližně od 7. prosince 2019.

Nejsou na prodej již žádná štěňata z tohoto vrhu!

ILME Framato Rolau

23. 07. 2019

Přesně čtyři dny po svých druhých narozeninách absolvovala mladá a krevně velice zajímavá fena ILME úspěšně českou bonitaci, pořádanou v Herolticích dne 21.7.2019, a zařadila se tímto mezi kmenové chovné feny chovatelské stanice Framato Rolau.

Bohužel se v současné době nachází ve stadiu silného línání a není možno nyní udělat alespoň jakousi slušnou fotografii pro obecnou ilustraci jejího vzhledu. Proto ihned po novém nasrstění se budu samozřejmě snažit co nejrychleji dokončit její webovou prezentaci.

ESTER Framato Rolau

08. 07. 2019

Doplněna databáze chovných jedinců o novou fenu, která úspěšně absolvovala německý Körung dne 29.6.2019 v Karlových Varech.

Körung a bonitace - Karlovy Vary

08. 07. 2019

ZKO č. 794 HÁJEK  -  29.6.2019

Omlouvám se za určitou odmlku ale v podstatě nebylo téměř o čem psát, i díky časovému vytížení v práci rozhodčího, zejména v zahraničí, v průběhu jara až do počátku června. 
Až nyní se alespoň zmiňuji o důležité akci, zejména tedy pro mne, jako chovatele. Dne 26.6.2019, ráno od 8.00 hod., se uskutečnil v Karlových Varech německý Körung, který posuzoval pan rozhodčí a Körmeister Ralf Wille ze SRN (SV). Muselo se začít zavčasu protože panovalo horko a dusno již časně z rána a k poledni již vystoupila teplota až na 37°C. Všechno zapadalo podle harmonogramu akce a bylo poměrně rychle hotovo, ve 12.00 hod. měl rozhodčí napsány i posudky včetně potvrzení o absolvování Körungu. To bylo umožněno i díky programu, ve kterém rozhodčí pracoval na notebooku a který velice usnadňoval a zejména urychloval jeho práci, aniž by k sobě potřeboval nějakého zapisovatele apod. Posléze se kompletní dokumentace vytiskla na tiskárně a bylo hotovo. Skutečně precizní práce a s podobnou jsem se osobně setkal poprvé. Následoval společný oběd v místě konání a účastníci Körungu se poté mohli rozjet domů. Zúčastnilo se celkem 10 startujících, z toho sedm jedinců z Polska a tři z Čech. Všichni úspěšně Körung absolvovali. Nutno ještě pochválit figuranta za velmi přesnou a korektní práci, kterou velice ocenil i sám rozhodčí pan R. Wille. Jako figurant pracoval na akci pan Václav Kuncl.
Po přestávce byla od 15.00 hod. zahájena česká bonitace, kterou posuzoval pan Ing. Jiří Novotný. Byli na ni přihlášeni pouze dva jedinci, z čehož jeden se na poslední chvíli odhlásil, pro vážnou zdravotní indispozici psovoda. Nicméně vše proběhlo tak, jak se sluší či patří, jeden účastník rovněž úspěšně absolvoval a bonitace byla posléze cca za půl hodiny oficiálně ukončena. V té chvíli již bylo téměř nedýchatelné ovzduší a všichni byli rádi, že si mohou oddechnout ve stínu a svlažit hrdlo. Figuranta opět provedl standardním způsobem pan Václav Kuncl.
Závěrem bych chtěl ještě poděkovat za pomoc při pořádání akce kolektivu kynologů ze ZKO Ostrov-Veseřice a rovněž tak i ZKO Hájek.

Výsledková listina - Katalog ke stažení

Štěňata - vrh "O"

28. 05. 2019

Otec:  PARSON Framato Rolau   x   Matka:  RIWA Framato Rolau

Více informací včetně fotodokumentace bude uvedeno v rubrice - "Prodej - štěňata"

Datum narození: 24.4.2019

Narozeno: 2 psi a 2 feny,  (1 pes a 1 fenka jsou dlouhosrstí)

Registruji záznamy na štěňata od výše uvedených rodičů, podle pořadí při výběru. Upřednostňuji zájemce o chovatelskou činnost a zájmovou kynologii. Předpokládaný termín odběru je přibližně od 15. června 2019.

Volný na prodej je dlouhosrstý pejsek, pouze do chovatelských rukou. Ostatní štěňata jsou již zadána.

Štěňata - vrh "N"

17. 03. 2019

HILTON Team Marlboro    x    HAGGY Framato Rolau

Více informací včetně fotodokumentace bude včas uvedeno v rubrice - "Prodej - štěňata"

Registrujeme záznamy na štěňata od výše uvedených rodičů. Předpokládaný termín odběru je přibližně od konce ledna 2019.

Datum narození: 3.12.2018

Narozeno: 4 fenky (z toho jedna fena dlouhosrstá)

Nejsou na prodej již žádná štěňata z tohoto vrhu!

TORRY Framato Rolau

03. 01. 2019

Změna majitele a vytvoření prezentace nového plemeníka - TORRY Framato Rolau, jehož otcem je právě nazpět navrátivší se pes EMMO Framato Rolau. Bližší údaje v nabídce na krytí nebo na kartě psa.

EMMO Framato Rolau

03. 01. 2019

Návrat výše uvedeného plemeníka ze zapůjčení na krytí nazpět do domovského působiště. Od 30.12.2018 je ustájen opět v Karlových Varech.

ELOY Framato Rolau

26. 11. 2018

Do chovatelské databáze byl doplněn nový perspektivní plemeník, který právě splnil základní podmínky pro chov, bližší údaje viz. rubrika " Krytí "

Štěňata - vrh "M"

08. 06. 2018

WOLF di Casa Nobili  x  TRACY  Framato Rolau

Více informací včetně fotodokumentace bude uvedeno v rubrice - "Prodej - štěňata"

Datum narození: 15.5.2018

Narozeno: 3 psi a 5 fen (z toho dvě feny dlouhosrsté)

Registrujeme záznamy na štěňata od výše uvedených rodičů. Volné na prodej jsou 3 fenky (z toho 2 dlouhosrsté + 1 krátkosrstá) a 1 krátkosrstý pes. Předpokládaný termín odběru je přibližně od 10. července 2018.

FARIN Framato Rolau

06. 06. 2018

Speciální výstava německých ovčáků  "CHARKOV 2018"  a  "KYJEV 2018"

FARIN Framato Rolau  se zúčastnil se svou majitelkou E. Makeevou dalších dvou výstav na území Ukrajiny a to ihned během jednoho víkendu. V sobotu 2.6.2018 se konala v Kyjevě speciální výstava, kde obsadil ve třídě dospívajících 2. místo a kterou posuzoval rozhodčí pan V. Volkov z Litvy. V neděli pak ve 400 km vzdáleném Charkově se konala další speciální výstava, kterou posuzoval rozhodčí SV, pan N. Scharschmidt z Německa. Na této výstavě obdržel ve třídě dospívajících 1. místo a vítěze třídy. Majitelce tímto gratulujeme k dalším dosaženým úspěchům s uvedeným psem.

Štěňata - vrh "L"

23. 04. 2018

PREDO Framato Rolau  x  XITA Framato Rolau

Více informací včetně fotodokumentace bude uvedeno v rubrice - "Prodej - štěňata"

Datum narození: 18.4.2018

Narozeno: 3 psi a 6 fen

Registrujeme záznamy na štěňata od výše uvedených rodičů. Předpokládaný termín odběru je přibližně od 10. června 2018.

Štěňata - vrh "K"

27. 12. 2017

SUNDAR Framato Rolau  x  TRACY Framato Rolau

Více informací včetně fotodokumentace je uvedeno v rubrice - "Prodej - štěňata"
Termín odběru: předpokládaný termín odběru je od 20.12.2017
Nejsou na prodej již žádná štěňata z tohoto vrhu!

ZIBO Framato Rolau

14. 12. 2017

Mladý a nadějný plemeník přidán do seznamu psů v rubrice nabídky na krytí, spolu s bližšími údaji a kontaktem na majitele, včetně adresy ustájení.

Oblastní speciální výstava NO

12. 12. 2017

Výše uvedeného dne se ve velmi hezkém, reprezentativním prostředí fotbalového stadionu s perfektně připravenou travnatou plochou, uskutečnila tato oblastní výstava, kterou posuzoval pan Lutz Wischalla (SV) ze SRN, majitel chovatelské stanice "vom Eichenplatz".

EMMO & PREDO Framato Rolau

02. 11. 2017

Dne 8.5.2016 byl EMMO Framato Rolau zbonitován doživotně s kódem 5JX1/P a zároveň těsně dvouletý PREDO Framato Rolau byl čerstvě uchovněn rovněž s bonitačním kódem 5JX1/P.

BALTIC Sieger 2015 - LATVIA

02. 11. 2017

Hlavní severská klubová výstava německých ovčáků přibaltických zemí se tentoktáte konala v Lotyšsku, což je ještě o cca 200 km dále, než tomu bylo loni do Litvy...

LGZS (04) - WILDESHAUSEN - 19.6.2016

02. 11. 2017

V neděli 19. června 2016 jsme se zúčastnili velké zemské výstavy (04 - Waterkant), která se konala v městečku Wildeshausen, na severu Německa, poblíže většího města Bremen a celkem nedaleko holandských hranic.

LGZS (14) - DORMITZ - 29.6.2016

02. 11. 2017

Týden po LGZS ve Wildeshausenu jsme se zúčastnili další zemské výstavy, tentokráte pořádané spolkovou zemí Bayern (Nord - LG 14). Celkem podle katalogu bylo přihlášených 121 jedinců, z čehož zejména třídy fen byly velice silně zastoupené počtem i kvalitou jednotlivých zvířat.

BALTIC Sieger 2016 - ESTONSKO

02. 11. 2017

Hlavní klubová výstava německých ovčáků Estonska a přibaltických zemí, pod označením BalticSieger se uskutečnila tentokrát v hlavním městě TALLIN...

EMMO Framato Rolau

02. 11. 2017

V sobotu 13.8.2016 se konal Körung na cvičišti OG - Oppenheim (LG10), který posuzoval pan Heinz Scheerer...

HŠV - Slovensko 2016

02. 11. 2017

Ve dnech 24. - 25.9.2016, v areálu firmy "Z POLYTANU" v Malém Lapáši, se uskutečnila Klubová výstava NO Slovenské republiky. Posuzovali dva rozhodčí SV z Německa, pan Erich Bösl feny a pan Gladbach psy.

SAS - Siegerschau - ITALIA 2016

02. 11. 2017

Hlavní výstava SAS - italského klubu NO, se uskutečnila jak je již v posledních letech zvykem, opět v nádherném prostředí sportovního areálu v Bagnolo in Piano, které je součástí anglomerace velkého města Modena, známého zejména výrobou sportovních vozů Ferrari a také nedalekým závodním okruhem v Maranellu.

Klubový pohár Běloruska - 2016

02. 11. 2017

Téměř na hranici s Ruskem, 300 km od hlavního města Minsku, ve druhém největším městě Běloruska Gomelu, se konala největší výstava sezóny v této republice...

MOLDAUSIEGER 2016

02. 11. 2017

Úplně na závěr letošní sezóny, v malé republice Moldávii, v jejím hlavním městě Kišiněvě, na hranici s Rumunskem a Ukrajinou se uskutečnila jejich Klubová výstava NO, která se pořádá vždy v součinnosti se Svazem chovatelů NO na Ukrajině...

Fotodokumentace - vrh "G"

02. 11. 2017

Na obrázku je jedna ze čtyř krátkosrstých fen, ve stáří 4 týdnů. Bohužel, díky nevalnému počasí, nelze udělat více kvalitních ilustračních fotografií vrhu. V nejbližším možném a příznivém termínu, vzhledem k počasí, další fotky doplníme.

Štěňata - vrh "G"

30. 10. 2017

Datum narození: 11.1.2017
Narozeno: 3 psi a 5 fen  ( z toho 2 psi a jedna fena jsou dlouhosrstí )
Termín odběru: předpokládaný termín odběru je sobota, 18.3.2017

SUNDAR Framato Rolau

30. 10. 2017

Dnešního dne byl výše uvedený mladý plemeník zařazen mezi zbonitované jedince, v první třídě a s bonitačním kódem 5JX1/P. Rozhodčího vykonával pan ing. Jiří Novotný a figuroval pan Jiří Petrus.