Novinky

SAS - Siegerschau - ITALIA 2016

Bagnolo in Piano - 16.-18.9.2016

Hlavní výstava SAS - italského klubu NO, se uskutečnila jak je již v posledních letech zvykem, opět v nádherném prostředí sportovního areálu v Bagnolo in Piano, které je součástí anglomerace velkého města Modena, známého zejména výrobou sportovních vozů Ferrari a také nedalekým závodním okruhem v Maranellu. V tomto roce byla výstava poněkud sužována častými dešťovými přeháňkami ale v neděli již panovalo tradiční italské vedro, příznačné pro toto roční období.

Počty zvířat přihlášených na tuto prestižní výstavu korespondovaly s lety minulými. Co se kvality předvedených jedinců týče, nutno podotknout, že ve třídách psů tato kvalita letos mnoho nepřesvědčila a v žádné třídě se nijak nezablýsklo na časy. Ve třídě pracovních psů zářil letošní vítěz VA1 - GROOVY di Casa Massarelli jako drahokam a za ním pak dlouho vůbec nic srovnatelného s ním samotným. Ve třídách fen, a to podotýkám ve všech, byly alespoň minimálně do dvacítky feny té nejvyšší kategorie a oko nad nimi zaplesalo. Nutno rovněž i poznamenat, že korektnost front a zaúhlení končetin u většiny jedinců (fen) byla oproti minulosti výrazně lepší, což je slibný předpoklad pro chov do budoucna.

Letos se zúčastnili tři psi z naší chovatelské stanice:

1.) třída pracovních psů - dlouhosrstí - PRIUS  Framato Rolau, v majitelství pana Davida Kasla z Mariánských Lázní, který v této třídě zvítězil a obdržel titul V1, v Itálii se bohužel u dlohosrstých psů VA tituly nezadávají. Majiteli tímto ze srdce blahopřeji a přeji mu hodně podobných úspěchů i nadále.

2.) třída mladých fen - krátkosrstí - VIRTA  Framato Rolau, která na svojí první výstavě vůbec se umístila poměrně slušně ale potěšilo mne obzvláště, že se jako absolutně nezkušená chovala v tomto mumraji jako doma a předváděla se rovněž velmi slibně do budoucna a celkově obsadila 48. místo, ze 102 přihlášených fen.

3.) třída dospívajících fen - krátkosrstí - RIWA  Framato Rolau, na teprve svém druhém výstavním vystoupení, už velmi dobře pochopila, co se od ní žádá a podala úctyhodný výkon, kdy obsadila celkově 25. místo, ze 104 přihlášených fen.