Novinky

Oblastní speciální výstava NO

Moravičany - 3.6.2017

Výše uvedeného dne se ve velmi hezkém, reprezentativním prostředí fotbalového stadionu s perfektně připravenou travnatou plochou, uskutečnila tato oblastní výstava, kterou posuzoval pan Lutz Wischalla (SV) ze SRN, majitel chovatelské stanice "vom Eichenplatz".

Ikdyž jsem v podstatě na druhý den odlétal do zahraničí posuzovat výstavu jinou, přesto jsme vážili cestu na Moravu abychom se mohli alespoň se dvěma jedinci zúčastnit.
Opět jsem s výsledky v celku spokojen, vždycky je co zlepšovat v předvedení a nikdy není vše naladěno tak, jak by si člověk představoval ale vždycky je třeba hledat to podstatné, aby se příště vlastním chybám mohlo předejít a pokud možno se přiblížit alespoň co nejvíce tomu ideálnímu předvedení, jak by si ho každý představoval.

ZIBO Framato Rolau, tak jak mne svým výkonem z minulé výstavy v Praze velice potěšil, na této výstavě zřejmě posnídal nějaké dynamitové tablety a nebylo s ním k vydržení. Jeho ochota vystavovat se v nějakém fázi výstavního uposlušnění a zúročit tak svoje hodiny tréninku byla na bodu mrazu, přestože teplota okolního prostředí na stadionu překračovala 30°C. Svoje udělaly i nějaké naše taktické chyby, kdy se pes choval a hledal majitele jinak, než jsme předpokládali, načež z toho nakonec byla velká přetahovaná a povedená taškařice, kdy mne jako vodiče neustále vytahoval z kruhu. A to upozorňuji, že "páru" má jako nosorožec! Navíc je zrovna ve stavu úplného vylínání, takže tohle všechno dohromady jej zařadilo v konečném zúčtování na čtvrté místo.

CORA Framato Rolau, ta měla na rozdíl od svého chlupatého kolegy Ziba docela svůj den a běhání jí v tom vedru očividně vskutku bavilo. Po statice nastoupila jako první a toto místo si obhájila až do konce posuzování.