Novinky

S.A.S. - Siegerschau ITALIA 2017

Hlavní výstava SAS - italského klubu NO, se tradičně uskutečnila opět v perfektním prostředí sportovního areálu v Bagnolo in Piano, nedaleko známého historického města Modena. Počasí po dobu konání akce bylo stabilní a velmi teplé, jak již v tomto časovém období a na tomto místě bývá zvykem. Letos se dešťové přeháňky nijak zvláště nevyskytovaly, tak jako tomu bylo loni. Co se však ukázalo jako velmi nepříjemné, to byla poměrně velká invaze much. které se vyskytovaly téměř všude a sužovaly psy i lidi.
Počty zvířat přihlášených na výstavu byly cca. ve stejné kvantitě, jako v letech minulých a kvalitativní srovnání bylo taktéž odpovídající a srovnatelné s předchozími lety. Typová jednotnost všech zúčastněných jedinců byla velice přesvědčivá. Tato výstava si stále drží velmi vysoký standard a pokračuje i nadále v prezentaci kvalitních a zajímavých výsledků italského chovu.

Letos se zúčastnili čtyři psi z naší chovatelské stanice:

PRIUS Framato Rolau, nastoupil během jednoho měsíce již na třetí velkou klubovou výstavu, s absolvováním zkoušky povahy a opět úspěšně předvedl svůj stabilní výkon. Jeho předvedení i prezentace v kruhu jsou vždy velice elegantní a temperamentní, proto po zásluze na této výstavě opět zvítězil a obhájil titul vítěze třídy pracovní, dlouhosrstých psů. Tímto opět gratuluji majiteli psa, panu D. Kaslovi z Mariánských Lázní, k výkonu, předvedení a získanému úspěchu.
PREDO Framato Rolau, krátkosrstý bratr Priuse nastoupil v Itálii na klubovce poprvé a nutno poznamenat, že jeho předvedení se, zejména na zkoušce obrany, bylo velmi dobré a zároveň i přesvědčivé. Při posuzování v pohybu se prezentoval rovněž velice temperamentně, s velmi prostornými chody a umístil se ve velmi slušné konkurenci jako výborný 20., z celkového počtu ...přihlášných psů a po obranách z   předvedených.
FARIN Framato Rolau, byl tady na své úplně první výstavě v životě, zrovna v takovém mumraji a rachotu ze všech stran, že na to nejdříve nevěřícně koukal ale za chvíli už se tam cítil a choval jako doma. Vystavoval se velice hezky, s lehkými chody po celou dobu prezentace v pohybu, kdy se posunul ještě asi o dvě místa. Nicméně bohužel z naší strany velmi nepovedená předchozí statika mu už zamezila jakýkoliv další posun kupředu. Obsadil celkově 21. místo, což zejména k přihlédnutí k jeho první účasti na výstavě je taktéž velice slušný výsledek.
ZIBO Framato Rolau, v majitelství pan Jiřího Gabriela z Praha (Jirny), se účastnil rovněž teprve své první skutečně velké výstavy a opravdu teď teprve konečně zúročil všechnu tu práci, kterou jsme si s ním dali během celého roku v přípravě a tréninku. "Pocuchané" nervy s tímto psem nevyjímaje, neboť trénovat tohoto psa s jeho beraní povahou vyžadovalo někdy více trpělivosti než s jakýmkoliv jiným jedincem, nehledě na správné vyladění a nastavení výstavní strategie, která musela být přizpůsobena každé nové situaci neboť při své mazanosti vždycky něco vyvedl a narušil tím naše plány a předpoklady. Když k tomu připočtu tendence k jeho celkovému silovému založení pohybu, byla to celoroční taškařice. Nicméně tenhle pes to všem bezezbytku vrátil, když jako na zavolanou vyšlo vše jak má, včetně jeho dobré nálady a celkové prezentace. Statiku absolvoval skvěle a nastupoval po vyvolání do kruhu na skvělém devátém místě. Škoda jen, že vzhledem ke své výstavní nezkušenosti a celkovému závěrečnému útlumu (velmi dlouho trvající vystavování a velké vedro) ztratil tři místa, k čemuž přispělo i to, že mu v závěru vystavování vlétla do ucha jedna z již zmíněných všudypřítomných much. Nakonec ale obsadil krásnou 13. pozici, z celkového počtu 61 přihlášených dospívajících psů. Skvělý výsledek a moje gratulace patří majiteli i jeho manželce, která všechno dění okolo Ziba nadšeně absolvovala s námi.

Ke stažení:
Výsledky: třída pracovních psů
Výsledky: třída dospívajících psů
Výsledky: třída mladých psů
FARIN Framato Rolau - video statika
ZIBO Framato Rolau - video studie pohybu