Novinky

Štěňata - vrh "G"

PREDO Framato Rolau x TRACY Framato Rolau

Datum narození: 11.1.2017
Narozeno: 3 psi a 5 fen  (z toho 2 psi a jedna fena jsou dlouhosrstí)
Termín odběru: předpokládaný termín odběru je sobota, 18.3.2017

Nejsou na prodej již žádná štěňata z tohoto vrhu!

Otcem štěňat je velmi mladý a perspektivní plemeník, který teprve ve stáří 2,5 roku získal na klubové výstavě přibaltických zemí - BALTIK Sieger 2016 v Estonsku, titul VA-2. Jeho povahové vlastnosti jsou rovněž veskrze kladně hodnoceny a pes se prezentuje vždy s výrazným temperamentem, tvrdostí a ochotou pracovat. Ve svých 18 měsících stáří měl již složeny 4 zkoušky z výkonu, včetně IPO-2. Rovněž jeho krevní vedení je velice zajímavé pro chovné využití, aniž by docházelo k blízké či masívní příbuzenské plemenitbě, na momentálně ve světě komerčně protěžované psy v chovu, zejména posledních dvou dekád. Tento plemeník jako takový je bez příbuzenské plemenitby.
Matkou je první dcera po psovi EMMO Framato Rolau, která se dostala do chovu a bonitaci absolvovala ve svých teprve 22 měsících. Je prošlechtěna vzdálenou příbuzenskou plemenitbou na vynikající starou německou krev, pocházející z chovu pana Waltera Martina (URK x ULTRI v.d. Wienerau  5 : 4), která bohužel v současnosti již generačně ustupuje do pozadí.

Oba rodiče jsou sami o sobě a přes svůj původ vynikajícími nosiči sytého pigmentu a tmavě rezavých znaků, s dostatečným zastoupením černé barvy, zejména co se týká masky a uzavřené deky hřbetu.

Samotná štěňata jsou vzdáleně příbuzensky upevněna na dva světové vítěze a vynikající plemennou fenu Christin van Noort, jednu z nejlepších fen chovatelské historie uvedené chovatelské stanice “van Noort”.