Novinky

Klubová výstava SÚCHNO 2018 - Slovensko (Malý Lapáš) - (1)

Vzápětí po úterním příjezdu ze severského šampionátu přibaltických zemí, po týdenním harcování se po cestách se psy a přívěsem přes půl Evropy, jsme doma pouze jen tak během tří dnů sotva pookřáli a v pátek brzo ráno již odjížděli opět na další zahraniční klubovou výstavu německých ovčáků, tentokráte na Slovensko.
Ve dnech 21.-23. 9.2018 pořádal slovenský klub NO svoji klubovku nedaleko Nitry, v katastru obce Malý Lapáš a ve sportovním kynologickém areálu patřícím firmě "Z Polythanu SK", který již poněkolikáté pro tuto každoročně pořádanou akci zapůjčil pan Ján Tóth, majitel zmíněné firmy. Na výstavu byli delegováni dva rozhodčí pro posuzování. Všechny třídy fen, kromě třídy pracovní, hodnotil pan J. Štaudinger ze Slovenska a všechny třídy psů a pracovní třídu fen posuzoval pan J. Hoffmann (SV) z Německa. Figurovali pánové O. Bihari a L. Baláž.
Doposud panovalo velmi teplé a slunečné počasí, které jako by přesně poslechlo zveřejněnou předpověď meteorologů na víkend a v sobotu ráno se silně ochladilo a spustil se déšť. Za deště také proběhly zkoušky na povahu psů i fen pracovní třídy a téměř vzápětí po skončení obran se počasí umoudřilo a déšť přestal. Do konce sobotního výstavního dne vysvitlo sem tam opět sluníčko a nedělní vystavování se již konalo za slunečného počasí ale chladno už zůstalo.
V sobotu se uskutečnila statická posouzení všech tříd a finále tříd dorostu. Za soumraku se zahajoval společenský galavečer v nedalekém kulturním domě, a který byl zřejmě tak úspěšný, že se nedělní zahájení výstavy protáhlo a muselo se posunout o jednu hodinu oproti původnímu plánu, nicméně poté všechno zase zapadalo podle časového harmonogramu, bez jakýchkoliv dalších zádrhelů.
Na výstavu jsme přivezli opět sestavu, která byla před týdnem v Lotyšsku na Baltice, kromě YASMIN, kterou jsme museli nechat doma. Během cestování a poté i doma vylínala tak dokonale, že byla holá tzv. jako koleno a mnoho slávy by asi nenadělala, přičemž pohled na ni by oku příliš nelahodil.
Na zkoušce povahy PREDO i XANTIYA odkousali spolehlivě a v závěrečném finále posuzování pracovních tříd oba dva nakonec obdrželi tituly VA, k naší největší spokojenosti. CHERY ve třídě mladých se prezentovala daleko lépe než před týdnem a bylo vidět, že se pomalu začíná na výstavách aklimatizovat a chápat, co se od ní požaduje, přestože samozřejmě bude ještě trochu trvat, než ji to samotnou začne bavit. Její konečný výsledek v.d. 4 je ale opět velmi slibný.

PREDO Framato Rolau - třída pracovních psů - VA 4
XANTIYA lie Anne Lur - třída pracovních fen - VA 2
CHERY Framato Rolau - třída mladých fen - v.d. 4

Výsledková listina - SLOVENSKO 2018 - ZDE (Malý Lapáš)
Video - obrana - PREDO Framato Rolau - ZDE