Novinky

Jarní expedice do Ruské federace - SMOLENSK 2018 - 1.5.2018

Druhá největší a nejváženější výstava v roce, pořádaná na území Ruské federace, se koná každoročně na zahájení sezóny ve Smolensku, ve velkém historickém městě, asi 100 km od hranic s Běloruskem a cca 1.800 km z Karlových Varů. Výstavu posuzoval rozhodčí pozvaný z Itálie, pan Fausto Gazetta, který několikrát posuzoval i na domácím italském Siegerschau. Účast v jednotlivých třídách byla ohromující, když např. ve třídách psů i fen nastupovali psi v počtech 30 jedinců apod. Nejinak tomu bylo i co týče kvality a obrovské konkurence v jednotlivých třídách, včetně připravenosti psů na výstavu a nasazení v úsilí vystavovatelů. Úspěch na této výstavě je velmi ceněn a bývá i stupínkem k úspěchu na Hlavní plemenné výstavě v Moskvě v létě, kde je počet vystavovaných psů ještě minimálně dvojnásobně větší, s ještě znatelnější konkurencí a kvalitou předvedených zvířat.

Ve třídě pracovní zde nastoupilo po obranách k vlastnímu hodnocení a posouzení 28 plemeníků, z čehož VA titul byl zadán 6-krát. PREDO odkousal na obranách velmi spolehlivě, s výborným ohodnocením. Vzhledem k tomu, že byl konečně předveden na výstavě i v dostatečném svém osrstění, prezentoval se po celou dobu vystavování velmi elegantně a přesvědčivě, i co je se jeho nezdolného temperamentu týče, který mu k této jeho prezentaci napomáhá, obsadil proto v závěrečném hodnocení 2. místo s titulem VA-2. PREDO je s tímto svým umístěním ohodnocen titulem VA již v pěti zemích Evropy.
FARIN Framato Rolau, mladý a velmi perspektivní pes, který byl prodán do Ruska jako štěně a jeho majitelka je E. Makeeva, byl předveden ve třídě dospívajících a rovněž ve velké konkurenci v této prestižní třídě mladých kraleviců obsadil hodnotné, celkově 4. místo.