Novinky

CHERVONOGRAD - 5.- 6. 5.2018

Na zpáteční cestě ze Smolenska jsme zavítali do regionálního centra západní Ukrajiny, města CHERVONOGRAD, kde se konaly hned dvě výstavy za sebou, během víkendu, jedna v sobotu a druhá v neděli. Sobotní výstavu jsem posuzoval já sám osobně a na neděli přijel pan Jürgen Hoffmann, rozhodčí SV z Německa.
Uvedené město, ve kterém se obě výstavy pořádaly, se nachází v trojúhelníku mezi běloruskou a polskou hranicí, asi 1000 km od Karlových Varů a 700 km od Smolenska, ze kterého jsme vyjížděli, na přímé trase směrem domů. Areál, ve kterém se zmíněný kynologický víkend pořádal, byl jako stvořený pro podobné akce, lehce zastrčený za městem, uprostřed lesů a zeleně. Jednalo se o obrovský zdravotnický komplex – sanatorium, původně určený jako klimatické lázně pro pracující v dolech a jak jsem se později dozvěděl, ubytovací kapacita přesahovala 1000 lůžek. Ubytování bylo pro účastníky výstav přímo vedle travnatého hřiště, kde se vystavovalo, v dvoupatrových apartmánech s parkováním přímo před vilkou.
Vystavovali jsme samozřejmě až v neděli, pod taktovkou výše uvedeného německého sudího. Již dříve zmíněný mladý pes, FARIN Framato Rolau, obdržel titul s.g.1 a zvítězil ve třídě dospívajících. Dlouhosrstá fena XANTIYA lie Anne Lur zvítězila taktéž ve svojí třídě pracovních fen a navíc den předem úspěšně absolvovala německou bonitaci – Körung, u téhož německého rozhodčího.
V neděli večer jsme se vydali k domovu, abychom projeli hranice v noci, pokud možnou bez fronty a v pondělí večer jsme se dobrali domů. Celkově jsme strávili se psy v přívěsu na cestě od výjezdu do Smolensku až po návrat domů více než deset dní a najezdili cca 4000 km.